Drewniane

 

Modele nowoczesne

BARAŃSKI

Drzwi zewnętrzne SYSTEMU BARAŃSKI wykonane są z drewna sosnowego, klejonego warstwowo i naprzemiennie. Obłogowane naturalnym, grubym obłogiem dębowym. Wypełnienie ramy stanowi termoizolacyjny panel dębowy.

 

POZBUD

Drewno staje się wizytówką domu

Drewno daje nieograniczone możliwości kształtowania wyglądu drzwi wejściowych. Niezależnie od tego czy lubimy proste, nowoczesne kształty czy bogate formy, zdobienia i łuki. Z drewna można wyczarować niemal wszystko.

Drzwi produkujemy z selekcjonowanego drewna w nowoczesnym procesie produkcji, który zapewnia dużą dokładność obróbki i wykończenia. W efekcie powstają drzwi trwałe i komfortowe, które od pierwszego kontaktu potwierdzają swoją najwyższą jakość.

 

Konstrukcja

W zależności od zastosowanej konstrukcji wewnętrznej otrzymujemy zewnętrzne kształty bardziej nowoczesne (drzwi płytowe) lub klasyczne (ramiakowo-płycinowe).

Przy całkowitej dowolności formy drzwi spełniają swoje zadanie w 100%. Ich warstwowa konstrukcja zapewnia sztywność i wytrzymałość. Drewno wykorzystywane do budowy ramy jest starannie selekcjonowane, klejone warstwowo (z uwzględnieniem kontroli ułożenia usłojenia) i właściwie zabezpieczone lakierami. Drzwi nie paczą się i nie odkształcają pod wpływem ciepła. W drzwiach płytowych, aby zapewnić wytrzymałość konstrukcji, stosujemy profile aluminiowe, które stabilizują skrzydło. Dbamy również o dobór właściwych materiałów termoizolacyjnych umieszczanych wewnątrz struktury. Drzwi oczywiście można realizować indywidualnie w różnych grubościach 68, 78, 88 oraz – w niektórych przypadkach – 92 i 100 mm.

Drewniano-aluminiowe

Drewniane drzwi możemy uzupełnić o aluminiową ochronę z zewnątrz. Takie drzwi zyskują jeszcze większą odporność na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Tym samym przekonują do siebie nawet największych sceptyków.

Nowoczesne metody obróbki aluminium pozwalają na dużą dowolność w formowaniu kształtów. Możliwe jest nawet osiągnięcie efektu klasycznych drzwi w stylu retro. Szczególnie dobrze aluminium sprawdza się jednak przy prostych, nowoczesnych kształtach.

Dla wielu osób zaletą aluminium jest jego chłodny, nowoczesny wygląd, który wpisuje się we współczesne trendy projektowe. Ale podobnie jak w przypadku drzwi drewnianych, kolorystyka jest praktycznie dowolna i obejmuje paletę RAL, dedykowane wzorniki drewnopodobne oraz szereg wybarwień metalicznych oraz matowych.

Energooszczędne

Dzięki zaawansowanej konstrukcji drzwi spełniają warunki nakładane na współczesne budownictwo energooszczędne. Doskonale zabezpieczają przed utratą ciepła i są bardzo szczelne – jest to szczególnie istotne w domach z coraz popularniejszą wentylacją nawiewno-wywiewną.

Wszystkie drzwi posiadają niski próg aluminiowy, który opcjonalnie może być wyposażony w przegrodę termiczną.

Najbardziej wymagającym klientom proponujemy nasze drzwi pasywne Thermosafe 100.

Nowoczesne i bezpieczne zamki

Podobnie jak w przypadku okien w naszych drzwiach stosujemy tylko i wyłącznie okucia najwyższej klasy. Zamki renomowanych niemieckich producentów KFV oraz GU sprawiają, że drzwi będą służyć przez dziesiątki lat.

Oferujemy wiele rodzajów listew zamkowych –  od najprostszych trzy- i czteropunktowych, poprzez zamki wyposażone w haki antywłamaniowe, sztywne łańcuchy, a kończąc na elektrycznych samoryglujących Keyless, otwieranych za pomocą czytnika linii papilarnych, kodu cyfrowego lub aplikacji w smartphonie.  Wszystkie stosowane przez nas zamki posiadają klasę antywłamaniową C, co w połączeniu z wysokiej klasy wkładkami patentowymi oraz szyldami i klamkami gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Nasze drzwi oczywiście można też wyposażyć w kontaktrony, które łączą się z systemem alarmowym lub innym systemem domu inteligentnego.

Najlepsze na rynku zawiasy

Do drzwi wykorzystujemy najlepsze na rynku zawiasy Simonswerk. Gwarantują one niezawodność, cichą pracę i bardzo dobrą regulację w każdym położeniu skrzydeł o wadze sięgającej nawet 400 kg. Istnieje również możliwość zastosowania zawiasów ukrytych Tectus ®.

Indywidualny wygląd

Drzwi możemy uzupełnić o ciekawe elementy ozdobne. Mogą to być nowoczesne wstawki ze stali nierdzewnej szczotkowanej (inox) lub aluminium. Proponujemy również klasyczne opaski, głowiczki, listwy ozdobne, zdobione wypełnienia (kasetony). Powierzchnie drzwi płytowych mogą być też dowolnie frezowane.

Stosujemy doświetlenia górne i boczne oraz różne kombinacje pakietów szybowych, ornamentowych i witraży. Możliwa jest też indywidualna zabudowa ościeży oraz dobór elementów zdobionych jak w przypadku okien stylizowanych.

Wzory

Modele klasyczne

Klasyczne, bogate zdobienia, listwy i rzeźbione elementy na ościeżnicach to domena drzwi całkowicie drewnianych. Klienci oczekujący drzwi dopasowanych do nowoczesnej bryły budynku mogą wybrać lub zaprojektować* nieco prostszy kształt i nadać mu nowoczesny styl poprzez odpowiednie wybarwienie drewna.

*Przez projekt rozumiemy również przykładowe zdjęcie lub nawet rysunek odręczny

Modele nowoczesne

Przy nowoczesnych wzorach sprawdzają się zarówno drzwi całkowicie drewniane jak i drewniano-aluminiowe. Jeśli ich zewnętrzna strona jest drewniana, wyglądają bardzo solidnie i ocieplają prosty wzór. Aluminium natomiast jeszcze bardziej podkreśla nowoczesny styl drzwi i budynku.

Wygodne pochwyty i klamki